Początek stycznia. Jak zwykle - tradycja rządzi. Noworoczne postanowienia, życzenia wszystkiego dobrego, serdeczności. Kilka dni później - znów jak zwykle - wylew pomyj. Rzygać się chce. Kopiowanie wyrwanych z kontekstu tabelek, wykresów etc.. Ach, jacy oni dociekliwi i sprytni. Nie szkodzi, że są sprawozdania finansowe. W dupie z nimi. Na pewno są sfałszowane. Zaś NASZE dane nie są na pewno sfałszowane, a moja prawda jest mojsza niż twojsza.
Już najbardziej rozwala mnie porównanie z Caritasem. Bogu ducha winnym! Marnych ma ambasadorów ten poczciwy Caritas. Bo jestem pewna, że część powie teraz "takiego wała, skoro robicie porównania, to ja na Caritas płacić nie będę". Smutne.
Czy to, że jakaś fundacja działa prężnie i skutecznie, oznacza, że inne nie mają prawa nic robić? Czy Caritas ma jakiś monopol na dobro? Nie. Więc w czym problem z tym Caritasem? Dlaczego sobie wycierają nim gębę?
Już kiedyś pisałam - ktoś porównuje koszty "nakładcze" itd.. Ale jak można to w ogóle porównać, skoro Caritas to fundacja działająca na ogólnie pojętym obszarze Kościoła - wspierana przez Kościół, zarówno jeśli chodzi o reklamę jak i "lokale" zbiórek. Więc NIE MA tych kosztów inwestycyjnych. Takie porównania są więc zupełnie bez sensu, bo nie da się tego porównać. Nie będę wypisywać zaś, ile KK dostał od państwa i ile ja, podatnik, ateistka musiałam dołożyć do ich kieszeni. Nie piszę, bo to żałosne. Co do wydatków TVP - cóż, już też o tym pisałam - to tylko telewizja. Mają prawo pokazywać to, co się ogląda, sprzedając czas antenowy reklamodawcom. Gdy pokazywali zakłamanego Pospieszalskiego, to było ok? Gdy pokazują programy katolickie... itd.... to jest ok wobec niewierzących? Ale nie, ja nie jestem hejterem. Telewizji nie oglądam i tak.
Po raz kolejny - WOŚP to jedna z wielu istniejących w Polsce fundacji. Sam Owsiak nie raz mówił - nie podoba wam się, nie wpłacajcie. W czym jest problem?
Smutne.
I po raz kolejny - o tym też już pisałam. Moje dzieci miały przesiewowe badanie słuchu dzięki sprzętowi kupionemu przez WOŚP. Gdyby nie to, badania słuchu nie byłoby. Amen.
Name:

Komentarze:

13.01.2015, 17:46 :: 109.243.214.169
jaskrawa
Dominik, to jest zły argument. Nie uwzględniasz jednej, podstawowej rzeczy. Gdybyś nie leciał helikopterem, nie wiedziałabym o oryginale z Bieszczad. Nie będę się zresztą dalej rozwodzić na ten temat, bo na ten temat wyliczenia też już gdzieś widziałam i sytuacja nie przedstawia się wcale tak beznadziejnie jeśli chodzi o procentowy udział... Ale pozostańmy przy swoim zdaniu.

13.01.2015, 15:20 :: 83.6.184.13
takijeden
Ja natomiast- przy całej sympatii- nie zgadzam się z Tobą w jakichś 95%, ale już jakiś czas temu darowałem sobie próby rzeczowej dyskusji o WOŚP i okolicach. Jedynym komentarzem do całej sytuacji niech będzie przykład który przyszedł mi do głowy przed momentem i z którego jestem bardzo zadowolony:

Wyobraź sobie, ze dajesz mi dychę, żebym sprezentował ją jakiemuś spragnionemu bieszczadzkiemu oryginałowi, a ja kupuję piwo za 3zł i przekazuję je podczas imprezy organizowanej przez gminę Cisna, na którą przylatuję helikopterem Straży Granicznej, zaś wszystko transmituje Telewizja Podkarpacie. Co się stało z 7zł i ile do całej szopki dołożyło państwo nikt nie śmie zapytać, bo przecież taki jestem dobry, altruistyczny i siema.

A tymczasem- nara :)

13.01.2015, 13:02 :: 164.127.207.207
jaskrawa
Właśnie tak.

13.01.2015, 09:58 :: 46.238.125.203
zielona
Przepraszam, myślałam, że wyjdzie mi krócej ale się nie dało - Jak myślę o WOSP to mam wniosek jeden: Owsiak wspomaga służbę zdrowia sporymi milionami i na niego plują, a ja co miesiąc płacę zdrowotne ZUS i opiekę za to mam jaką mam czyli właściwie żadną - dentysta prywatnie, gin prywatnie, okulista prywatnie, nawet chirurg po złamaniu był prywatnie i inne historie też mogłabym przytoczyć ale po prostu nóż się w kieszeni otwiera gdy myślę ile mogłabym przekazać na coś sensownego a nie na instytucję (zus) która tylko remontuje swoje budynki a ludzie nią zarządzający sprawiają że z początkiem tego roku wielu ludzi zwyczajnie nie mogło dostać się do podstawowych lekarzy… i dlatego dla mnie Owsiak, nawet zasługuje na przyzwoitą chatę, nawet za ten milion gdzie ktoś mu zarzucał że za tyle ma, zasługuje bardziej niż Ci którzy dużo mówią, nic nie robią a portfel mają wypchany i rozbijają się za nasze podatki i składki. Bo Owsiak przynajmniej coś robi i to widać.

12.01.2015, 19:33 :: 46.204.77.123
agatka
Tak.

12.01.2015, 15:13 :: 31.182.67.174
anais
uważam dokładnie tak samo. wspieram WOŚP i będę wspierać. w szpitalu na oddziale noworodkowym mój synek leżał dwa dni w inkubatorze oklejonym serduszkami WOŚP-u, oba moje maluchy miały po porodzie przebadany słuch dzięki fundacji Owsiaka i w książeczkach zdrowia mają certyfikaty badania słuchu z serduszkami WOŚP-u.
wszystko na ten temat.

12.01.2015, 07:51 :: 212.182.57.138
eli
Amen.

Nareszcie w tej sprawie Głos, z którym się całkowicie zgadzam.