Oglądacie Homeland?
Kurwa, ale się wkręciłam. Przedwczoraj obejrzałam ciurkiem chyba z pięć odcinków, siedząc do trzeciej w nocy.
Głupia ja.
Nie ogarniam tego. Dlaczego nieźle zrobione seriale tak wkręcają?
U mnie zapewne działa kilka czynników, które powodują, że włączam odcinek za odcinkiem, kosztem snu oczywiście.
Po pierwsze - wieloletnie wyposzczenie telewizyjne. I gdy akurat miałam nieco więcej czasu pewnego wieczoru i włączyłam sobie pierwszy odcinek, tkwiący od dobrych dwóch lat na dysku, nie mogłam oderwać się od kompa. Zapomniałam już, jak bosko jest pożyć przez jakiś czas cudzym życiem. No właśnie - to po drugie. Kocham ucieczki. One zawsze są totalne. Wszystko jedno - książka, serial, film. Jeśli historia trafia w moją wrażliwość i toczy się w tempie, które mi odpowiada, pochłania mnie na tyle, że wszystko dookoła przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Do dziś pamiętam, jak czytałam po raz pierwszy Władcę pierścieni. Dopadłam go po południu, wiedząc, że wieczorem powinnam przeznaczyć jeszcze dwie godziny na naukę fizyki, przed klasówką, którą miałam mieć następnego dnia. Cóż, słusznie się domyślacie, jak to się skończyło. Fizyki w ogóle nie ruszyłam, czytałam chyba całą noc albo co najmniej pół. Następnego dnia w ogóle nie poszłam do szkoły, po przespaniu kilku godzin, czytałam dalej. Zresztą, to tylko jeden z przykładów.
Książkowo ostatnio przepadłam w XVI-wiecznej Szkocji, czytając historię królowej Marii Stuart. Dwa szalone dni i książka zjedzona. Zapewne gdyby nie dzieci, wystarczyłaby doba (trochę snu, trochę jedzenia, reszta czytanie). Zamiast smakować powoli, zamiast się delektować, dawkować sobie... Nie potrafię.
Cytując orła z dowcipu - Ale jestem pojebana!

Ale Kapitan też jest pojebany. Ja siedziałam do trzeciej, a on wstał o piątej rano, by oglądać Homeland!
Name:

Komentarze:

20.04.2015, 11:19 :: 31.183.136.171
anais
my nie oglądamy seriali. w ogóle.
wyjątek potwierdzający regułę, zdarzył się nam w zeszły piątek. zarwaliśmy noc, oglądając cały sezon (buhaha, raptem osiem odcinków po pół godziny ;p). serialu!
polecam: nasi ukochani bracia duplass 'togetherness'.
:)

20.04.2015, 11:18 :: 192.109.140.196
donpepego
notka z cyklu "jeśli na pierwsze pytanie odpowiesz 'nie", nie czytaj dalej" ;-)

18.04.2015, 20:15 :: 89.77.97.228
eli
No pięknie się dobraliście Kapitanem!:D
Ucieczkę rozumiem bardzo, ale teraz uciekam głównie w sen...