uczymy się żyć, bez końca, bez początku


Lato, lato i już prawie koniec.
Sporo było u nas wakacji, bo i Sycylia, i potem Bieszczady, i jeszcze Kapitan z dzieciakami na parę dni nad morze pojechał, gdy ja już musiałam wrócić do roboty.
Jeszcze mam pod powiekami błękit wody Morza Tyrreńskiego, przezroczystej jak jasna cholera, żółte zaułki odrapanych miasteczek, cudownych, leniwych zadupi. I zalane słońcem, wysuszone, wypalone na wiór łagodne góry po horyzont. I jeszcze smak wina na języku, soli morskiej, czekoladowych lodów, no i truskawkowych, które Jasiek zawsze chciał i wiedział, że po włosku ten smak nazywa się "fragola"...

Jeszcze mam pod powiekami bajkową Połoninę Wetlińską, łąki pełne polnych kwiatów, ziół, chwastów, rozszalałych tam, jak nigdzie indziej. I szum rzeki w uszach, aż ciepłej od południowego, polskiego upału.

Nic nie ma takiego smaku, jak włóczenie się po świecie, upstrzonym miejscami jak perełki, jak nagrody, małe lokalne realizacje naszych marzeń. I w sumie nieważne, czy to jest bieszczadzka wioska, czy biedne włoskie południe - jednakowo wydaje się, że tam życie toczy się jakby w innym czasie i rzeczywistości.
Czasem czuję, że siedzenie na miejscu zabija mnie jak jakieś przewlekłe choróbsko, które niszczy powoli, boleśnie, ale systematycznie i nieubłaganie. Zwłaszcza teraz, gdy za chwilę się zacznie - wstawanie rano, bo trzeba zdążyć, pośpiech, poganianie dzieciaków, nerwy, stres, sezon grzewczy, choroby, smog, warstwowe ubieranie, legginsy pod spodniami, ciągle ginące dziecięce rękawiczki, usmarkane nosy. Ech...
Winter is coming, kurwa.

by jaskrawa
27.08.2017; 13:24
komentuj(5)

księga skarg i zażaleń

Nienarzucająca się autoreklama ;) :

jaskrawa matka - czyli - dzieciory.pl

archiwum bloga:

2018
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

Linki

mój stary blog czyli archiwum
ownlogowanie
agatka
agrest
cristoforo
kamyk
donpepego
euridice
marecki
rit
rosa
takijeden
volver
rzutnik

Załóż bloga


Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl