nad morzem


Dość niespodziewanie trafił nam się krótki wyjazd nad morze. Ponieważ emocje kłębią się we mnie jak żmije, nie będę już sobie nimi zawracać głowy, tylko napiszę w punktach (uwielbiam punkty, tabelki i wykresy), jakie mam wnioski z tego wyjazdu:

1. Polskie morze robi się coraz cieplejsze i wcale nie trzeba jeździć na południe.
2. Nigdy więcej nie pojadę na urlop w miejsce, gdzie będzie też moja "teściowa". Nie i już. Nie da się dojść do porozumienia z człowiekiem, do którego nie dociera, że inni dorośli ludzie mają prawo do samodzielnego decydowania o sobie i swoim dziecku (oczywiście ci dorośli mają prawo pod warunkiem, że nie łamią prawa - i nie robią dziecku oczywistej krzywdy). Znany i powszechny problem, wiem. Staram się być zen, ale w pewnym momencie wkurw, że ktoś psuje mi wakacje, jest po prostu zbyt wielki jak na moje siły.
3. Należy unikać krótkich wyjazdów samochodem w miejsca, które znajdują się daleko. Człowiek wraca umęczony, z poczuciem, że po prostu spędził kilka dni w samochodzie*. A morze? Jakie morze?


*Bardzo lubię jeździć daleko samochodem, a niedawno doszła jeszcze przyjemność prowadzenia go, ale - zupełnie inaczej widzę to wszystko jako matka podróżująca z dzieckiem, które przyjemności z jeżdżenia jeszcze najwyraźniej nie docenia tak bardzo, jak bym chciała.


by jaskrawa
11.07.2013; 13:48
komentuj(1)

na upalne lato dobre są mroźne góry


Ponieważ nie mogę, to chociaż czytam. Górfankę (GórFankę?) ostatnio. Świetna kobita z tej Czerwińskiej. Bez pretensji, zadęcia i nadęcia. A jednocześnie bez kompleksów i fałszywej skromności.
Nie rozumiem ludzi (nie licząc starszych czy chorych) narzekających na upały. Upały są cudowne, ja dopiero wtedy czuję, że żyję. Może to dlatego, że urodziłam się w upalnym lipcu i od kołyski wiedziałam, że taka właśnie powinna być temperatura na zewnątrz...

by jaskrawa
29.07.2013; 18:01
komentuj(1)

księga skarg i zażaleń

Nienarzucająca się autoreklama ;) :

jaskrawa matka - czyli - dzieciory.pl

archiwum bloga:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

Linki

mój stary blog czyli archiwum
ownlogowanie
agatka
agrest
cristoforo
kamyk
donpepego
euridice
marecki
rit
rosa
takijeden
volver
rzutnik

Załóż bloga


Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl