dowcip


Po meczu z Grekami po necie krążył taki dowcip:
-Franz, co u ciebie?
-Bez zmian!

Bardzo mnie to rozbawiło, więc opowiadam Kapitanowi:
-Słyszałeś już ten dowcip o Franku?
Kapitan czeka na dowcip. Chwilowo zamyśliłam się na inny temat, ale opowiadam:
-Franz, co u ciebie?
-Nic nowego!

Ogólny facepalm.
by jaskrawa
14.06.2012; 13:57
komentuj(1)

smutno


Smutno mi, że nasi odpadli z gry. Wracaliśmy wczoraj z Łodzi nową autostradą, po meczu i tak sobie rozmawialiśmy, że generalnie mamy na to wyjebane, czy nasi grają czy nie (sami staramy się siebie przekonać, że mamy), ale ciężko będzie teraz wysłuchiwać tych wszystkich debat, dlaczego, kto jest winny, kto spieprzył sprawę, utyskiwań na PZPN, na selekcjonera, na zawodników. Poza tym - show must go on, w dodatku na naszym własnym podwórku, więc każdy eurowy dżingiel przypomina o porażce, że to już nie nasze święto. A przecież nasze. Święto organizowane przez nas dla innych, lepszych. A my tu tylko sprzątamy. Smutno, smutno, smutno.
Dobrze, że mój stary tego nie dożył, bo byłby się załamał. Polacy na mistrzostwach, a nie umieli wyjść z grupy.

Tak czy owak - autostrada jest fajna, mimo że jeszcze wiele na niej do zrobienia. Ma swój urok szybka jazda między ekranami, poza przestrzenią i czasem, jakby tunelem, światłowodem, teleportem. W Strykowie wchodzisz w nadświetlną, pędzisz pomiędzy kolorowymi światłami, a tu nagle komin pruszkowski i Warszawa. Przejście do impulsowej dość bolesne.
Nie, póki co przy nadświetlnej prowadzi Kapitan. Mój rekord prędkości to na razie 110 km/h. Muszę się poczuć pewniej za kółkiem, chociaż jest już całkiem nieźle. Największy problem sprawia mi parking w centrum handlowym, za dużo możliwości, alejek, miejsc. Gubię się w tym i nie umiem parkować, mając za punkt odniesienia białe linie wyznaczające miejsca. Pracuję nad tym.
I tak o. Marzę o wakacjach. Buddyzm to jednak bardzo praktyczna religia. Uczy jak godzić się z tym, co jest. Na razie udaje mi się. Ostatnio zaczęłam znowu medytować. Obym wytrwała.
by jaskrawa
17.06.2012; 11:52
komentuj(3)

o urodzie i łysej głowie szczere wyznania i refleksje


Rodzice często wykorzystują dzieci do realizowania własnych niespełnionych ambicji i marzeń. Inni mogą, to i ja mogę! Łeb dziecku ogoliłam!*
Zawsze marzyłam o tym, by mieć tyle odwagi i opitolić się na zero. Albo chociaż na krótkiego jeża. Niestety, natura poskąpiła mi ładnej czaszki, dała za to za duży nos, za małe oczy, niekształtną żuchwę, asymetryczne rysy (przypuszczam, że gdyby pobawić się fotoszopem i skleić moją twarz z dwóch jej lewych i dwóch prawych połówek, wyszłyby dwie całkowicie różne osoby). Ogólnie mam mnóstwo cech, które przy łysej głowie uwydatniłyby się jeszcze bardziej. Nie, nie narzekam na swój wygląd, prawdę mówiąc uważam, że ludzie przeciętnej urody mają się w życiu znacznie lepiej niż ci ładni. Owszem, pewnie kilka razy zdarzyło mi się cierpieć przez to, że jakiś tam facet mnie nie chciał, a może gdybym była pięknością, to jednak chciałby mnie. Jednak zdarzyło się jednak i kilku takich, którzy chcieli, finalnie zdarzył się Kapitan i tak pewnie zostanie. Zatem muszę stwierdzić, że wszystko jest w sam raz, bo gdyby było inaczej, to pewnie byłoby inaczej, a może gorzej? A jest nieźle, więc do losu żalu nie mam. No ale trochę mi szkoda, że raczej łysa z własnej woli nie zostanę.
A Marysia niemal-łysa wygląda zajebiście. Ona ma wszystko, czego nie mam ja. Piękną główkę, słodkie oczki i zgrabny nosek. Mimo wszystko cieszę się, że jest ładna póki co.


*nie jest zupełnie łysa, ma włosy długości milimetra lub dwóch. ciemieniuchy dostała znowu, a przez włosy cholernie ciężko to wyczesać, więc postanowiłam działać najskuteczniej jak się dało, małej i tak wszystko jedno, lato jest, na zewnątrz z reguły i tak wychodzimy w kapelusiku lub chustce.
by jaskrawa
23.06.2012; 16:14
komentuj(12)

księga skarg i zażaleń

Nienarzucająca się autoreklama ;) :

jaskrawa matka - czyli - dzieciory.pl

archiwum bloga:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

Linki

mój stary blog czyli archiwum
ownlogowanie
agatka
agrest
cristoforo
kamyk
donpepego
euridice
marecki
rit
rosa
takijeden
volver
rzutnik

Załóż bloga


Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl